Валеріана лікарська

Валеріана - одна з найбільш популярних і високоцінних лікарських рослин. Її препарати підсилюють процес гальмування в корі великих півкуль головного мозку, зменшують рефлекторну збудливість, нормалізують роботу центральної нервової і серцево-судиннної системи.

Цілющі властивості валеріани були добре відомі лікарям стародавньої Греції і римлянам. В кінці XIX століття вважалося, що «валеріановий корінь являє собою один з чудових кріпильних-збуджувальних, протисудомних і навіть глистогінних засобів. Її використвують при судомних стражданнях, істерії, іпохондрії, мігрені і інших нервових стражданнях ... »(X. Хагер). Однак і до теперішнього часу лікувальні властивості валеріани ще повністю не вивчені.

Препарати валеріани застосовують як заспокійливі засоби при нервовому збудженні, безсонні, неврозах серцево-судинної системи, неврастенії, істерії, станах тривоги, клімактеричних розладах, при гіперфункції щитовидної залози, деяких видах авітамінозів; препарати валеріани розширюють кровоносні судини і знижують артеріальний тиск, підвищують секрецію травних залоз і посилюють відділення жовчі і т. п.

Розробка сайту: